30. okt 2015

Lahemaa Mereklubi

Kolmapäeval, 4.nov. on koolis külas 
Lahemaa Mereklubi. 


Mereklubi kohtub kogu kooliperega õues, 
kooli staadionil kell 14.00-15.00 
ja tutvustab oma plaane, et algust teha 
merenduse huviringiga (hetkel mõeldes 6.-9.klassile)

Kohtumiseni!

Külaline koolis

Teisipäeval, 3.nov. on koolis meil külas kirjanik Reeli Reinaus. Kuna 7.klass õpib ka plakati tegemist tunnitööna, siis seda sündmust kuulutabki kooli peal mitu klassitööd.

Eesti Kontserdi koolikontsert

29. okt 2015

Halloweeni eel koolis...

Õhtused kuulutused said hommikul juurde nahkhiiri ja musti kasse. Üleval saalis õp.Cornelia juhendatud kunstitundides tehtud teemakohane näitus. 

26. okt 2015

Meie kooli aastapäev

Ajalugu:

335.a. tagasi, 1680.a. palkasid jõukamad taluperemehed Kuusalu kihelkonnas oma laste, nii poiste kui ka tüdrukute, õpetajateks Tallinna koolide kasvandikke.) L.Andresen "Eesti rahvakooli vanem ajalugu" lk.34, Tln.1991.

291.a. tagasi, 1724.aastal peeti Kuusalu kihelkonnas, Kolga mõisas nn mõisakooli. Õpetasid Juminda ja Loksa rannakabelite köstrid. /"Eesti kooli ajalugu" Tln.1989 lk.208 ja 535./

"Kuusalu kihelkonnas pole ühtegi kooli ja meie ei vajagi neid, sest koduõpetusega saavutatakse kõik, mida rahvakoolidelt võib oodata," kirjutas veel 1859.aastal pastor Eduard Ahrens, vaatamata sellele, et 1856.a. kinnitas Aleksander II Eestimaa kubermangus seaduseparagrahvi, mis nõudis, et iga 300 elanikuga vald peab asutama kooli. 

151.a. tagasi, 1864.a. 29.septembril (vkj.) õnnistati Kolga vallakoolile Vaadisepa talu, hiljem Luuba talu, mille andis koolile Krahv Carl Magnus Stenbock. 
Esimesena kogu kihelkonnas alustas tööd Kolga vallakool. 
16.dets. 1877.a. (vkj.) õnnistati Uuri koolimaja.
25.okt. 1899.a. (vkj.) õnnistati uus Uuri koolimaja.
24.okt. 1919 kool sai oma lipu, lipu õõnistamine.

29.a. tagasi, 1986.aastal avati uus punasekatuseline koolihoone Kolgas, Liivamäe metsapargis. 



Palju õnne Kolga Kool ja koolipere tänasel pidupäeval, mida sel aastal tähistasime kontserdiga peale sügisvaheaega; esmaspäeval, 26.oktoobril algusega kell 13 üleval saalis. 

Sünnipäevalaulu laulsime juba hommikul, traditsioonilisel esmaspäevasel kogunemisel peale 2.tundi. 5.tunni ajal toimus väike kontsert, kus meenutuse ajaloost tegi direktor Tõnu. Kõikidele küsimustele tulid vastused kiirelt, seega kool on südames ja ajalugu teatakse peast. Nii kooli kui ka valla poolt õnnitleti tööjuubeliaastate puhul valvur Heile-Mariet ja õpetaja Signet. 

Esines ka sel aastal alustanud mudilaskoor õp.Krista juhendamisel. Lauldi kaks laulu: "Sabalaul" ja "Kuula ikka väiksemat". 

2.klassi õpilased tantsisid meile tantsu  "Näpupolka", juh.õp.Krista. Lisette esines flöödipalaga L.van Beethoveni "Ekossees", juh.õp.Anne, klaveril õp.Külli-Katri.

 
Kontserdi lõpetuseks tuletasime meelde spetsiaalselt meie kooli sünnipäevaks 2.nov.2012.a. õp.Külli-Katri poolt kirjutatud laulu "Armas kool", mida laulsime ühislauluna. (Vabandan, videost puudub 1.salm.)

Seejärel panime riidesse ja läksime õue katsetama. Nii nagu sünnipäevapeole kohane, võib sünnipäevalaps olla ringi keskel ja teised saavad kätest kinni ümberringi sünnipäevalaulu laulda, nii tahtsime ka meie ringi keskele jätta meie koolimaja. Kogu kool võttis kooli ees kätest kinni ja laulis veelkord sünnipäevalaulu. 9.klass liikus ühelt poolt koolimaja ja 1.klass teiselt poolt. Suured jõudsid söökla nurgani, väiksed pisut üle poole võimla jagu. Seekord jäi puudu umbes 30m. Kuna sel päeval oli ka puudujaid ja me ei kaasanud kõiki kooli õpetajaid-töötajaid, siis jõudsime järeldusele, et kui kõik koolipere oleks olemas ja koos, siis suudame me teha ringi ümber meie armsa kooli. 

Palju õnne Kolga kool, koolipere ja meie sõbrad!

Halloween Kolga noortekeskuses

Perepäev "Terve pere" Kuusalus

21. okt 2015

Konkursid! Osalema! OKTOOBER

„Söögivahetund" on kooliõpilaste loovtööde konkurss, mille eesmärgiks on pöörata suuremat tähelepanu koolitoidu ja koolisööklate temaatikale ning väärtustada toitlustajate tööd. Loovkonkursiga loodame pakkuda inspiratsiooni kooli personalile ja -toitlustajatele, samuti õpilastele endile.
2015. a konkursi teemaks on „Disaini oma koolisöökla".
Konkursitööde esitamise tähtaeg: hiljemalt 5. novembril 2015.
Töid hinnatakse ja auhinnad antakse välja kolmele parimale kahes vanuserühmas: 1.–4. klass ja 5.–9. klass. Eraldi antakse välja üks suur grupiauhind 5.–12. klasside parimale videole.
Tulemused avalikustatakse hiljemalt 26. novembril 2015.
Loe konkursi kohta lisaks siit ja vaata osalemistingimusi siit.


Kutsume kõiki Eesti koolide õpilasi lööma kaasa
9.-15. novembril toimuval koolikonkursil,


millega püüame innustada lapsi mõtlema energiasäästu teemadel ja ise põnevaid algatusi looma.
 
Sel aastal on ülesanne teha energiasäästuvalgusti! Rakendada võib fantaasiat ja julget mõttelendu, kasutada põnevaid materjale ja käsitööoskust. Kui valgusti tegemisest veel auru üle jääb, siis mõne vahva keskkonnaürituse korraldamine toob teile lisapunkte.
Üleskutsega tutvu ka meie videos.

Selle aasta võitjad saavad 2-päevase ekskursiooni Kohtla Kaevandusparki. Lisaks pääsevad 6 parimat teavitusgruppi põnevale lõpuüritusele Eesti Loodusmuuseumis.

Tutvuge osalemistingimustega 
KIKi kodulehel.





Kutsume Teid osalema Eesti koolilaste metsapostkaart 2015 konkursile, mis toimub sel korral juba 13.korda ning teemaks on „Minu suurim looduselamus“.

Konkursil osalema on oodatud Eesti koolide 1.-9.klassi õpilased.

·         Joonistused peavad olema tehtud paksema paberi ühele küljele mõõdus 10x15 cm või 15x10 cm.
·         Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass.
·         Lisaks tuleb postkaardile mõelda pealkiri (teema „Minu suurim looduselamus“)
·         Joonistusviis ning sobivad materjalid omal valikul. (Palume kasutada vaid värve ühel pildipinna, mitmesugused taimekompositsioonid ei lähe hindamisele).

Töid saab esitada posti teel koolide kaupa hiljemalt 20.novembriks aadressil: RMK Kiidjärve looduskeskus
Kiidjärve küla
Vastse-Kuuste vald
63604 PÕLVAMAA

Kõigi esitatud tööde seast valitakse välja 100 tööd, mis laetakse RMK kodulehele üles rahvahääletuseks, mis toimub 7.-20. detsember.

21.detsembriks selgub rahvahääletuse paremusjärjestus ning 36 esimest tööd trükitakse postkaardikomplektiks, mis saadetakse tänuks osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autorile. 10 enim hääli saanud töö autorit saavad üllatusauhinna.

Konkursi kodulehekülg:

Küsimuste korral helistage 53050999 või kirjutage kiidjarve.looduskeskusrmk.ee
















Kutse osalema laste loomekonkursil “MIS TEEB KODU KODUKS?”

“Mis on kodu, kus on kodu, mis on kodukoht?” on küsimused, mis elavad meis tänu Olav Ehala “Kodulaulule” juba aastakümneid. Täiskasvanuna mõtleme aga kodule ning selle tähtsusele tihti alles siis, kui oleme ühel või teisel põhjusel kodust kaugel. Vaid pool sajandit tagasi olid paljud lapsed sunnitud lahkuma oma kodust või perekonnast. Täna sunnivad paljusid emasid-isasid Eestist lahkuma paremad võimalused sealpool piiri, mis nii mõnegi lapse koduta jätavad. Aga mis on õigupoolest laste jaoks kodu – on see füüsiline keskkond või midagi muud?

Eesmärk
Väärtustada perekonda ja kodu kui parimat kasvu- ja arengukeskkonda lapsele. Konkursile on oodatud laste tehtud fotod või joonistused, mis väljendavad kodu olemust lapse silmade, tunnete ja mõtete kaudu. Pildistada või joonistada võib ümbrust, inimesi ja olukordi, mis annavad kõige paremini edasi kodutunnet või selle puudumist.

Konkurss on suunatud õpilastele vanusegruppides:
1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
10.-12. klass

Tööde esitamise tähtaeg on 22. november 2015.

Töödel peab kindlasti olema mängitud (joonistuse puhul tagumisel küljel):
töö pealkiri ning kuni 3-lauseline kirjeldus
lapse nimi
kool ja klass
juhendaja nimi
kontakt (e-mail või telefon)

Tööd palume tuua või saata Okupatsioonide Muuseumisse:
aadressil Toompea 8, Tallinn 10142 (Muuseum on avatud T-P 11.00-18.00. Tööd saab jätta muuseumi kassasse)
fotod on võimalik edastada meiliaadressile muuseum@okupatsioon.ee (jpg või png formaadis)

Iga vanusegrupi parimad tööd premeeritakse (žürii valib igast vanusegrupist 3 parimat tööd) ning parimatest saabunud töödest sünnib üle-eestiline näitus (jaanuaris 2016).

Konkursil osaleja nõustub edaspidi töö kasutamise ja avalikustamisega seotud õiguste loovutamisega Lapse Huvikaitse Kojale. Tööde taasesitamisel märgitakse ära autori nimi.

Konkurssi korraldavad Okupatsioonide Muuseum ja Lapse Huvikaitse Koda.

Vaata ka:

Või jälgi infot Facebookis:

16. okt 2015