18. jaan 2019

Põnevad konkursid! Osale! JAANUAR

Eesti Õpilasesinduste Liit koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumiga korraldab teist aastat järjest essee- ja loovtöökonkurssi. Konkurss „Murrame Piire“ toimub alates 10. jaanuarist kuni 14. veebruarini. Tegemist on konkursiga, kuhu ootame lisaks esseedele muid loovaid lahendusi nagu film, graafiline joonistus jne.
Eestis ja Euroopas on ärevad ajad. Peagi on tulemas Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimised. Brexit on jõudmas lõpule ning kõige tipuks on lauale tõusnud taas Ukraina ja Venemaa konflikt. Valitud on järgmised teemad, mille kohta ootame teie töid:

“Eesti liberaalse demokraatia edendamisel?”
“Pagulaskriisi mõju keskkonnale”
“Kuidas saame aidata kaasa Ukraina kriisi lahendamisele?”
“Euroopa Liidu otsustusprotsessid: kas kauge reaalsus või reaalselt kaugel?”

Esseekonkursi juhend
Juhendis on välja toodud konkursi nõudeid puudutav info ning samuti teemad. Iga teemaga on kaasas mõned suunavad küsimused ja artiklid, millest on võimalik ideid ammutada. Juhendi leiad Eesti Õpilasesinduste Liidu kodulehelt. Vt: SIIT 
Konkursil osalemiseks palume tööd saata aadressil esseekonkurss@opilasliit.ee

Parimatele on Välisministeerium ja Eesti Õpilasesinduste Liit välja pannud hinnalised ja kvaliteetsed tehnoloogia tooted ning palju muud põnevat.

---   ---   ---

Algamas on suur klassidevaheline mäng ja ootame teid osalema!

Kord aastas saab kõik oma lemmik klassikaaslased toredate sõnumite ja väikeste üllatustega üle külvata. Meisterdage klassiga sõbrapäevaks postkast, mille sisse saab üksteisele postkaarte ja armsaid kirjakesi jätta. Kui õige päev käes, siis muidugi ärge unusta oma sõpradele postkasti üllatusi postitada. Päeva lõpus jagage postkasti sisu saajatele laiali. Sama tore kui on kaarte teha ja saata on neid kindlasti ka hiljem saada ning lugeda.

KOGU SÕBRAPÄEVA TÄHISTAMINE PÜÜDKE MEIE JAOKS FOTOLE, OLGU SELLEKS SIIS PILT MEISTERDATUD POSTKASTIST, KAARTIDEST VÕI SÕBRALIKEST KLASSIKAASLASTEST JA SAATKE AADRESSIL mbd.reklaam@gmail.com
Pilte ootame kuni 18. veebruarini.

Parimatele pildi saatjatele jagame kindlasti ka maitsvaid auhindu!
Head tegutsemislusti soovides

eKool ja Selver

---  ---   ---
Suur Leiutamisvõistlus 2019

https://lottemaa.ee/leiutamisvoistlus/
 

Lottemaa ja SEB esitlevad:

SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019

4.01-15.02.2019

Juba teist aastat viivad Lottemaa teemapark ja SEB Pank läbi leiutamisvõistlust, mille eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust.
Leiutada on põnev ja leiutistega saab muuta kogu maailma.

Auhinnafondis on:
- SEIKLUSREIS Rootsi Tom-Titsi teadusparki!
- VÕIDUTÖÖ ehitatakse LOTTEMAALE kõigile külastajatele inspiratsiooniks!
- VIP-pääsmed Lottemaale!
- ohtralt suuri ja väikseid KINGITUSI!

Leiutamine teeb elu huvitavaks!